Cookie Consent by Free Privacy Policy website
25 Červenec 2024

Dnes je čtvrtek 25. 7. 2024 - 15:08:49

Dnes má svátek Jakub

Žádný státní svátek dnes není.

  Verze
pro
seniory

Nové vzdělávací aktivity pro děti i pedagogy našich škol

nove-vzdelavaci-aktivity.png

 

Děti z našich škol se v roce 2024 účastní doplňkových aktivit realizovaných pod záštitou projektu MAP IV pro ORP Holešov.

 

Přímo v naší Základní škole v Prusinovicích proběhla aktivita První pomoc pro žáky ZŠ. Lektorka Českého červeného kříže při této akci představila žákům nejdůležitější telefonní kontakty při krizových situacích, předvedla správný způsob balení zraněné osoby do ochranné fólie a masáž srdce, kterou si pak děti také vyzkoušely.


Pro děti z mateřské školy bude na podzim 2024 připravena Malá technická univerzita, při které si mohou vyzkoušet stavbu města z papíru a Lega.


Vzdělávají se také paní učitelky z obou prusinovských škol. Pro ně byly letos připraveny aktivity jako Polytechnická výchova či Robotika pro mateřské školy. Při akci Polytechnická výchova se paní učitelky dozvěděly o řemeslných technikách a nástrojích vhodných pro malé žáčky v mateřinkách. Seminář Robotika pro mateřské školy pak představil využití obrázků a piktogramů pro podporu informatického myšlení nejmenších dětí. Paní ředitelky z obou škol se také zapojily do aktivit projektu MAP IV a navštívily seminář Zdravé klima mezi zaměstnanci.


Vzdělávací aktivity byly podpořeny v rámci projektu Místní akční plán vzdělávání IV pro ORP Holešov, číslo projektu CZ.02.02.XX/00/23_017/0008231

 

nove-vzdelavaci-aktivity.pdf (PDF 275.85 kB)

 

nove-vzdelavaci-aktivity-skola.png

 

« Zpět do kategorie