Cookie Consent by Free Privacy Policy website
25 Červenec 2024

Dnes je čtvrtek 25. 7. 2024 - 15:36:07

Dnes má svátek Jakub

Žádný státní svátek dnes není.

  Verze
pro
seniory

Jezdecký klub Prusinovice

Jezdecký klub Prusinovice vznikl v červnu roku 2002 za účelem sdružit místní jezdce a jejich koně pod Českou jezdeckou federaci a umožnit jim tak účast na jezdeckých závodech. V dnešní době má klub 14 registrovaných členů. Aktivně závodících 8. Jezdci se v sezoně účastní hobby i oficiálních závodů v okolí.

 

Jezdecký klub každoročně pořádá v Prusinovicích hobby závody. První ročník se uskutečnil v roce 2004. V roce 2016 jsou závody naplánované na 31. 7. Půjde již o 13. ročník těchto oblíbených a hojně navštěvovaných závodů, ať už jezdci nebo diváky.


Jezdecký klub pro své aktivní členy vybudoval jízdárnu na travnaté ploše na konci obce směrem na Pacetluky. Tento pozemek není majetkem JK, klub ho užívá v nájmu. Vybudování ohrazeného prostoru k tréninkům zvládli členové svépomocí a jízdárna slouží ku prospěchu všem, kdo mají zájem si zatrénovat.

 

Jelikož jízdárna vznikla krátce po založení klubu, začíná již hrazení, překážkový materiál i přístřešek dosluhovat. V nejbližší době bude nutná rekonstrukce.

 

JK Prusinovice vlastní plachtový přívěsný vozík na koně, který byl pořízen z financí klubu. Tento přepravník je užívám i opravován členy klubu. I tento ovšem přestává splňovat požadavky na bezpečnost a komfort přepravovaných koní a do budoucna bude nutné řešit přepravník celolaminátový.

 

Do budoucna se chce JK zabývat i nadále prací s dětmi a mladými jezdci, kteří reprezentují Prusinovice na oblastních závodech. Cílem naší činnosti je rozšířit členskou základnu a přivést mladé lidi k jezdectví.