Cookie Consent by Free Privacy Policy website
25 Červenec 2024

Dnes je čtvrtek 25. 7. 2024 - 14:36:34

Dnes má svátek Jakub

Žádný státní svátek dnes není.

  Verze
pro
seniory

Spolek přátel chovu koní

Spolek chovatelů a přátel koní vznikl před více než 20 lety. Jeho prvním společným zájmem bylo uspořádat Hubertovu jízdu na ukončení jezdecké sezony. První Hubertova jízda se v Prusinovicích jela na podzim v roce 1997 za účasti cca 15 koní. Večerní posezení se konalo v malých prostorách myslivny. Od tohoto roku se každoročně tato akce opakuje. Účast jezdců byla rok od roku vyšší. V dnešní době se Hubertova jízda těší velké oblibě a vysoké návštěvnosti jezdců (cca 70, rekord zúčastněných koní 93) i diváků. Večerní posezení se změnilo na Country bál pořádaný v prostorách kulturního domu v Prusinovicích.

 

hubertova-jizda-700.jpg

 

V roce 2016 proběhne jubilejní 20. ročník Hubertovy jízdy.

 

Chovatelé a přátele koní sdružují všechny, kteří mají v lásce nejen koně, ale také přírodu. Členové spolku pečují o okolí a vzhled obce. V majetku členů spolku je rybník Pod Bílou, který společně zrekonstruovali. Bylo zapotřebí nemalé investice na obnovu tohoto rybníka. Došlo k vybagrování rybníka a stavbě nové hráze. Na břehu byla svépomocí vybudovaná chata.


Členové se aktivně účastnili brigád v obci např. výpomoc při opravě kapličky, pokládka obrubníků, čištění lesa a výsadba stromů.V minulosti uspořádal spolek pro své členy několik poznávacích zájezdů např. do westernového městečka Šiklův Mlýn a Boskovice, na Horse ranch Čeladná, do Prahy na show Appasionata nebo do Brna na výstavu Propet.


Do budoucna bude spolek pokračovat v činnosti pro obec a pořádáním Hubertovy jízdy. Samozřejmostí je další údržba rybníka a jeho okolí. V nejbližší době jsou naplánované práce na zpevnění hráze a břehů rybníka kamením. Nutné jsou i úpravy terénu v okolí rybníka. Po provedení těchto prací, kdy je zapotřebí těžká technika, proběhne výsev nového travního porostu a výsadby stromů a menších dřevin na březích a v okolí chaty.

 

 

Jako novou tradicí se začíná jevit i vánoční vycházka po okolí obce, pořádaná zakládajícími členy. Letos proběhl teprve druhý ročník, ale už i ten se těšil velkému zájmu. Do budoucna se tedy chceme této mladé tradici věnovat a seznamovat naše mladší členy i ostatní spoluobčany se zajímavými místy v okolí naší obce.

 

vanocni-vychazka-700.jpg